כמה אתם באמת יודעים על פיתוח עסקי?

פיתוח עסקי מאת צביה וילצ'יק

פיתוח עסקי בהגדרה שלו מתבטא בפיתוח, שיווק, אסטרטגיה, מכירות, פיננסיים וניהול. בכדי למקד את הפעילות במטרה לקדם ולפתח את העסק מעבר לפעילות השגרתית. פיתוח עסקי מהווה חלק חשוב מאוד בכל עסק. ניתן להגדיר אותו כתהליך של יצירה ושימור קשרים עם לקוחות פוטנציאליים, מפיצים, משקיעים, ספקים ובעלי עניין נוספים. מעבר לכך פיתוח עסקים מגדיל את ההכנסות של החברה על ידי קבלת הזדמנויות עסקיות חדשות.

כיצד פועל פיתוח לעסקים?

פיתוח עסקי הוא תהליך אשר מנוהל ומאורגן בכדי להוביל את העסק לצמיחה יזומה. להבדיל מצמיחה אורגנית כמו: שיווק מפה לאוזן, מכירות פאסיביות וכו'. הפיתוח של העסק מתנהל במקביל לתהליכי צמיחה אורגנית. פיתוח עסקי לחברות הוא תהליך ארוך טווח שמשרת את העתיד של החברה ומתמקד בחזון שלה. בהגדרה של מטרות ויעדים אשר ישרתו את האופק של החברה בטווח הרחוק.

שירותי פיתוח עסקי יכללו: פיתוח אסטרטגי, שיווק ומכירות, מיזוגים ורכישות ועוד.

מה עושים מנהלי פיתוח עסקים?

מנהלי פיתוח עסקי הם אנשי מקצוע שאחראים על יצירה וניהול של קשרים עסקיים. כחלק מההגדרה של התפקיד הם אמונים על זיהוי לקוחות פוטנציאלים, ניהול משא ומתן על עסקאות וניהול הצמיחה של החברה. הם לרוב יועסקו בדרך כלל על ידי תאגידים גדולים או עסקים קטנים ובינוניים המעוניינים להשקיע בצורה רחבה,  בהתפתחות וצמיחה.

פיתוח עסקי לעסקים קטנים

פיתוח עסקי יכלול בין היתר שירות אימון עסקי לעסקים קטנים. מדובר על אימון עסקי שמטרתו היא לסייע לכל עסק קטן להשתפר. אימון עסקי לעסקים יכלול לרוב אימון וסיוע לגבי כיצד להתחיל את העסק, הקמת פעילות עסקית ושאר מהלכים בירוקרטיים.

במהלך האימון ניתן לקבל כלים מעשיים לצורך יצירת הכנסות ומכירות, ניהול נכסים ועובדים ועוד. פיתוח עסקי לעסקים קטניםמעבר לכך האימון עסוק באיך להביא לקוחות חדשים ואיך לשמר לקוחות קיימים. בנוסף גם פרסום ושיווק, גיוס ושימור הון אנושי, טכניקות ניהול ועוד. האימון יהיה מכוון להיבטים רגשיים ולהתמודדות עם המציאות הקשוחה שאיתה מתמודדים עסקים. מעבר לכך אימון לעסקים קטנים ישים דגש על גיבוש מטרות נכונות ורלוונטיות ועל החלטת הכיוון האסטרטגי של העסק ושאלות גדולות ומשמעותיות.

אימון עסקי למנהלים

המטרה של אימון עסקי למנהלים היא לסייע לכל מנהל לשפר את הכישורים הניהוליים שלו. את האפקטיביות שלו וכן את היכולות הניהוליות שלו. כאשר המטרה הסופית היא לשפר את העסק ולמצות את הפוטנציאל העסקי שלו. אימון עסקי למנהלים אשר מנוהל בצורה יעילה יסייע לשפר עוד ועוד את הנתונים החלשים של אותו מנהל. אימון עסקי למנהלים מתבסס על אימון ממוקד כאשר מטרת האימון היא לממש את הפוטנציאל של אותו מנהל ולהתוות את הדרך הנכונה ביותר עבורו להגיע למיצוי המיוחל.

מה היתרונות של פיתוח עסקי?

עמידה ביעדי צמיחה הפכו למשימות מורכבות וקשות ליישום בכל עסק. למעשה, אימון עסקי מציע לכל עסק את האפשרות ליצור תוכנית שתאפשר לו לצמוח בכל היבט אפשרי הנוגע לעסק. כל עסק שמרגיש שהוא צועד במקום או אפילו מתדרדר אחורה. יכול לבחור כיום מאמן שיסייע לו בצורה הטובה ביותר להוביל את העסק למימוש היעדים שלו ולהצלחה בכל רובד.

רוצים שאחזור אליכם?

השאירו פרטים ואצור קשר בשעות הקרובות >>

אודות הכותב

צביה וילצ'יק

מייסדת ובעלת קהילה לפיתוח עסקי שיווקי בעידן החדש, מלווה מאות בעלי עסקים, מנכ"לים, חברות וארגונים לבניית המותג האישי שלהם יחד עם תכנית אימון וליווי עסקי להצלחה ומלמדת איך לבנות קהילה עסקית בעידן הנוכחי.

צביה וילצ'יק מאמנת ומלווה עסקים
יכול לעניין אותך
רוצים שיחת ייעוץ ללא עלות?
הרשמו עכשיו ונחזור אליכם בהקדם
צריכים עזרה? שלחו אליי הודעה
דילוג לתוכן